bukmacherskie zakłady sportowe

Potencjalne dyscypliny olimpijskie

Obecność na igrzyskach olimpijskich to zaszczyt dla przedstawiciela każdej dyscypliny sportowej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej związków sportowych, odpowiadających za rozwój danej dyscypliny, stara się, aby zmagania w ich dziedzinie dostały się na Igrzyska Olimpijskie i były nagradzane olimpijskimi medalami. Coraz częściej mówi się o akcesie MMA na Olimpiadę.

Są to mieszane sztuki walki, które zdobywają coraz liczniejsze rzesze fanów, szczególnie w Japonii i Stanach Zjednoczonych mają już ugruntowaną pozycję. To mieszanie różnych styli, dzięki czemu zawodnicy są niezwykle wszechstronni i muszą dobrze prezentować się w zasadzie w każdej płaszczyźnie walki. Problemem jest jednak to, że zawodnicy musieliby stoczyć kilka walk w krótkim czasie – tutaj często zdarzają się kontuzje, a przerwy między walkami trwają nawet do pół roku.

Co dla wielu szokujące, swoje pretensje do grona olimpijskich sportów mają także gry komputerowe. To nie przypadek, że chociażby League of Legends została oficjalnie uznana sportem przez Amerykański Departament. Choć starsi ludzie mogą pukać się w czoło, to zmagania komputerowe oglądają miliony osób, a przecież oglądalność będzie na pewno bardzo ważnym dla sponsorów aspektem.

Dlatego nikogo nie powinno dziwić, jeśli niedługo najpopularniejszy gry dołączą do dyscyplin sportowych. Wydaje się, że to tylko kwestia czasu, gdy te dwie dyscypliny dołączą do takich nowych przedstawicieli Igrzysk Olimpijskich jak chociażby golf.

Autor: Roland