bukmacherskie zakłady sportowe

Zdrowotne zalety sportów

Sport to zdrowie – słyszeliśmy wszyscy ten frazes już tyle razy, że ciężko w niego nie wierzyć. Fakty są jednak takie, że to prawda – regularne uprawianie sportu będzie miało świetny wpływ na nasz organizm i nasze ciało.

Jakie zdrowotne zalety niesie ze sobą sport? Szczupła sylwetka to pierwsza kwestia, która automatycznie przychodzi nam do głowy. Sport to zazwyczaj niewyobrażalny wysiłek, nawet jeśli uprawiamy go amatorsko.

Godzina uprawiania każdego sportu to średnio 600 spalonych kalorii, a rekordowe wyczyny mogą doprowadzać do spalania nawet powyżej 1000 kalorii. Dlatego też regularnie uprawiając sport, znacznie łatwiej zachować dobrze zbudowane ciało.

Kolejna kwestia to wydzielane endorfin, które pobudzane są przecież przez wysiłek fizyczny. Dzięki temu regularne uprawianie sportu wpływa na nasze lepsze samopoczucie! To prawda, regularne męczenie się wprowadza nas w lepszy nastrój – szczególnie wtedy, gdy męczymy się z własnych chęci! Sport to także pozytywny wpływ na układ krążenia czy też pracę poszczególnych stawów oraz mięśni.

Automatyzm poszczególnych ruchów wzmaga ich aktywność, a przez co także je wzmacnia. To ogranicza ryzyko kontuzji, zwiększa naszą mobilność i ogólną sprawność.

Jaki sport uprawiać, żeby te zalety zdrowotne dotyczyły także nas? Tak naprawdę tutaj nie ma reguły – równie dobrze może być to piłka nożna czy koszykówka, ale także mniej znane sporty jak lacrosse czy golf. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy – ważne, żeby wybrać zmagania, które sprawiają nam przyjemność.

Autor: Roland